Zamów teraz

Revitol Dermasis – krem łagodzący objawy łuszczycy

Czym jest łuszczyca?

Łuszczyca to jedna z najbardziej powszechnych chorób skórnych, które nas dotykają. Niestety również dość trudna do wyleczenia. Poza problemem czysto fizycznym często osoby chore na łuszczycę dotyka też problem związany z psychiką. Przejdźmy jednak do konkretów.

Sama choroba jest spowodowana zachwianiem naturalnego procesu złuszczania się naskórka. W normalnej sytuacji następuje to poziomami. Schodzi górna część, najbardziej wierzchnia, a pod spodem tworzą się nowe komórki. U osoby która jest chora na łuszczycę cały proces zachodzi dużo szybciej. Na zewnątrz wydostają się komórki, które nie są jeszcze w pełni „sprawne”. Szybciej też następuje proces złuszczania takiego zarażonego naskórka. Zmiany łuszczycowe nie wyglądają zbyt ciekawie. Pojawić się mogą w różnych miejscach ciała. Jedna z odmian tej choroby dotyka na przykład paznokcie. Generalnie na skórze pojawiają się czerwone i brunatne plamy, najpierw w okolicach łokci i kolan, także w miejscach gdzie nie mam włosów. Łatwo je też rozdrapać. Pokrywa je srebrny złuszczony naskórek. Im dalej w chorobę tym bardziej te plamy robią się większe i łączą się w plamy zwane łuskami. Nie powodują one żadnych groźnych powikłań, ale są bardzo uciążliwie. Tym bardziej, że miejsca zarażone łuszczycą bardzo swędzą.

Istnieje od wielu lat mit dotyczący łuszczycy. Kiedyś uważano ten skórny problem za bardzo zaraźliwy, a ludzi których dotykał traktowano jak by mieli trąd. Warto więc zaznaczyć, że łuszczyca nie jest w żadnym wypadku zaraźliwa. Można normalnie funkcjonować obok osoby chorej na łuszczycę. To schorzenie jest wywoływane przez nasz własny organizm. Zasadniczo, lżejsza odmiana łuszczycy może występować wiele lat, ale czasowo ustępować. Także nie leczona może zniknąć. Problem pojawia się w momencie, kiedy przechodzi w cięższą odmianę. Wtedy stosuje się preparaty zewnętrzne, bądź doustne. Także inne metody leczenia, jak na przykład naświetlanie skóry.

Głównym problemem łuszczycy są zmiany w psychice, które mogą wystąpić. Wygląd naszej skóry może spowodować kompleksy. Dlatego warto zwrócić się o pomoc. Faktem jest co prawda, że nie istnieje w pełni skuteczna metoda na nią. Co nie oznacza, że należy pozostawić łuszczycę samej sobie.

Zamów teraz